Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ranní pondělní komentář o zoufalství v tomto světě

19. 06. 2017 11:05:12
Vezmu to krátce, co mi tak utkvělo v hlavě za posledních pár dní a nad čím zůstává rozum stát. Tedy, vše při starém, socialistickém.

Nejdříve se podíváme na domácí scénu.

Po Babišovi je trochu v médiích pusto. Naopak na sebe upozorňuje ČSSD - pan Sobotka se chce vzdát postu předsedy strany, ale premiérem zůstane. Pan Zaorálek se bude o vedení strany dělit s panem Chovancem. No, je to celkem jedno, to si musí vyřešit kluci mezi sebou.

Co, ale vyrazilo dech je prohlášení Předsedy Senátu Parlamentu ČR na sjezdu odborového svazu Kovo v Olomouci: "Je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospodářského hlediska efektivně využití." Dále argumentoval, že zvýšení odvodů těmto "pseudopodnikatelům" by znamenalo skončení činností těchto lidí, kteří by mohli následně jít pracovat do zaměstnaneckého poměru, což by vyřešilo nedostatek pracovní síly v podnicích. Další kolektivistický ekonom.

Potřebuje tento výrok nějaký komentář, není to do očí bijící socialismus? Ale už vím, co by pan Štěch vyřkl v dalším kroku, kdyby toto socialisti provedli... Něco ve smyslu: "Tyto podniky vykořisťují své zaměstnance! Tu nadhodnotu, co dělníci vytvářejí musí dostat zpět, a ne kapitalista! Znárodněme všechny podniky!" Pan Štěch se pak omluvil za svůj výrok. Asi mu došlo, že je ještě brzo na podobné výroky, společnost ještě asi není připravená. Prý ho mají zbavit funkce, křičí média. Neřekl bych, že to by to pomohlo - v členské základně bude většina takto smýšlejících.

V roce 2013 prohlásil stínový ministr financí Mládek, že "Živnostníci parazitují na zaměstnancích". Poté přišel pan ministr Babiš, který označil všechny podnikatele (kromě sebe samozřejmě) za zloděje. A třešničku na dortu nasadil zmíněný Štěch. Ach jo...

Četl jsem komentář Miroslava Macka, kde se psalo, že Česká republika odvádí do EU přibližně 50 mld Kč za rok. Pokud bychom tuto částku rozdělili mezi 6 258 obcí (samozřejmě by muselo záležet na počtu obyvatelů), průměrná roční rozdělená částka by byla 8 miliónů Kč. Nebo úplně nejlépe, vydělme to počtem obyvatel a každému z nás by zbylo v peněženkách 4 739 Kč. A navíc, žádné dotace a z toho plynoucí korupce, zlodějna, atd. Nezní to hezky?

WHO ocenila náměstkyní ministra zdravotnictví Lenku Tesku Arnoštovou za protikuřácký zákon a obdrží "Cenu Světového dne bez kouření 2017". Pro zasmání a pro uvědomění si významu této organizace a cílů těchto sociálních inženýrů.

Náhodou jsem si všiml, že zde existuje jakýsi "Česko-německý fond budoucnosti", který má za úkol "pomáhá stavět mosty mezi Čechy a Němci". V roce 2015 hospodařil s 80 261 624 Kč. Jen se mi tam nezdají jakýsi výdaje na sociální projekty a podporu menšin ve výši 2,9 ml. Kč a třeba v roce 2014 bylo vynaloženo 590 tis. Kč na drogovou prevenci. Spíše to vypadá, že daný fond překračuje svou vymezenou působnost. Spíše by třeba měl tento fond vytvořit most se sudetskými Němci, kteří stále požadují náhrady po České republice.

Ze světa:

"Dodávka opět zabíjela v Londýně" Tož titulky zaplavily náš internet. Prý se stále vyšetřuje, zda šlo o teroristický útok. Tentokrát to vypadá na bělocha, který najel do muslimského obyvatelstva, před mešitou. Počkejme si na vyšetřování. Ale asi si najdu nějakou literaturu o občanských válkách s náboženskými motivy.

Řecko má schválenou další půjčku ve výši 280 miliard korun. Nějak se mi zdá, že Řecko již není vedeno svojí vládou, ale Mezinárodním měnovým fondem, vedenou paní Lagarde, který diktuje Řecku, jaké reformy provést ve své zemi. Paní Lagarde prohlásila: “I strongly believe that use of the AIP procedure will enable the IMF to leverage both reform and debt relief. It will give confidence to creditors to disburse to Greece under the ESM program in July—thus reducing a potentially serious stress on the Greek economy—and it will give confidence to investors on the prospects for the Greek economy to grow and its people to prosper. I hope that the discussion over specific debt relief measures can soon be brought to conclusion.” Tentokrát to už určitě pomůže. Světlým zítřkům zdar!

V jedné reportáži na parlementnilisty.cz jsem se dočetl, že paní Angel Merkel (původním jménem Angela Dorothea Kasnerová) dojížděla před rokem 1990 do městské části Hilbersdorf na sjezd komunistické strany (Sjednocená socialistická strana Německa), nynější Die Linke, a nebo možná s větší pravděpodobností jako členka vedení Freie Deutsche Jugend. Její politika se od těchto politik minulých neliší. Zajímavé. (samozřejmě, jestli je to pravda)

Ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla straší, že kvůli digitalizaci a robotizaci zanikne 53 % pracovních míst. Stačí se podívat do historie lidského pokroku (společenského pokroku) a vzít si učebnici ekonomie, aby bylo pochopeno. Avšak, to by naši socialisti neměli prostor pro další uzurpování moci, nad námi. Oni to inženýři vymyslí za nás.

A poslední? Evropská komise nás žaluje za nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Co si z toho odvodit? Že jsme země, národ, který porušuje evropské hodnoty plné svobody, demokratičnosti a solidarity? NE! To, že nám EU ukazuje svoji pravou tvář a naší pozici v EU - náš názor a postavení pro evropské elity nemá žádný vliv, jsme pro ně "jen" Češi. Nenechme si to líbit, historie se opakuje. Ať to není o nás bez nás! Jen mě ještě napadá, kdyby Evropská komise již měla svoji armádu evropskou, a pokud bychom takto porušovali jejich evropské hodnoty, poslala by na nás tu armádu? Jako se nám stalo v roce 1968? Obávám se, že ano.

Autor: Radek Ketzl | pondělí 19.6.2017 11:05 | karma článku: 30.25 | přečteno: 1032x

Další články blogera

Radek Ketzl

Co pro Vás znamená "svoboda"?

Svoboda sem, svoboda tam... Se slovy solidarita a demokracie jde asi o nejpoužívanější slovo ve veřejném prostoru médií, politiků a intelektuálů.

21.6.2017 v 17:20 | Karma článku: 10.19 | Přečteno: 198 | Diskuse

Radek Ketzl

Evropský obranný fond - vytvořeno soudruhy z EU

Čím dál více nám euroelity utahují kohouty, avšak se to nebojí dělat již více nahlas, otevřeně bez studu, za zpěvu ód novinářů. A my? Stále se zdá, že to naše veřejnost přehlíží. A to jim dodává motivaci pokračovat.

13.6.2017 v 15:32 | Karma článku: 33.62 | Přečteno: 951 | Diskuse

Radek Ketzl

Chudák přepracovaný pan Babiš a loajální pan Pilný

Po shlédnutí dílu Interview ČT24 s Ivanem Pilným, poslancem za ANO, nově kandidátem na ministra financí se mi chtělo smát, brečet, křičet... Co já vím! Podívejme se na rozhovor.

18.5.2017 v 8:37 | Karma článku: 26.04 | Přečteno: 1141 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K nabídce Michala Horáčka

Dozvídáme se, že Michal Horáček chce pomoci Jiřímu Drahošovi (a Marku Hilšerovi) se sběrem podpisů. Tisková mluvčí kampaně pana profesora říká, že jsou z nabídky v rozpacích. Já také.

26.6.2017 v 15:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Miroslav Poche

Účinnost na prvním místě

Hlavní prioritou Evropské unie v oblasti energetiky je přechod k nízkouhlíkovému hospodářství. Nejefektivnějším způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout a šetřit energetické zdroje je zvyšování energetické účinnosti.

26.6.2017 v 14:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 138 | Diskuse

Igor Tesařík

Zamyšlení nad vlajkami a hvězdami

V poslední době mi několikrát na monitoru naskočila modrá vlajka se stříbrnými hvězdami a nápisem I Love EU.... Přimělo mne to k zamyšlení nad touto vyjádřenou láskou a rád bych se o toto zamyšlení s vámi podělil.

26.6.2017 v 13:02 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Kdo se bojí diskuze, nemá v politice co dělat

Rozmáhá se nám nepěkný zvyk. Někteří politici si usmysleli, že si budou říkat jen to, co sami chtějí a kde chtějí. Na otázky odpovídat nehodlají, stejně jako diskutovat s oponenty. Je to pohrdání občany naší země.

26.6.2017 v 12:39 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 370 | Diskuse

Ivo Hnilica

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

26.6.2017 v 12:26 | Karma článku: 11.26 | Přečteno: 737 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 26.29 Průměrná čtenost 844

Pojďme se podívat na ten svět více realisticky.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.